Entrants

Mito Q K2 ENTRIES - 2021 - AT 5 JANUARY 2021

1 Asbjorn Aakjaer Auckland New Zealand Group 4 6:00 and 6:09 hours
2 Richard Aitken Christchurch New Zealand Group 8 6:20 and 6:29 hours
3 Donald Allison-Carnie Auckland New Zealand Group 11 6:50 and 6:59 hours
4 Edward Ashworth Auckland New Zealand Group 13 7:30 and 9:00 hours
5 Frannie Aston Wellington New Zealand Group 12 7:00 and 7:29 hours
6 Bridget Baker Auckland New Zealand Group 11 6:50 and 6:59 hours
7 Joseph Baker Hamilton New Zealand Group 11 6:50 and 6:59 hours
8 James Barnett Wellington New Zealand Group 7 6:20 and 6:29 hours
9 Ivan Bartley Auckland New Zealand Group 2 5:40 and 5:49 hours
10 Simon Battson Auckland New Zealand Group 1 Under 5:40 hours
11 Michela Beavon Taupo New Zealand K2 Relay Team of 2
12 Mike Beavon Taupo New Zealand K2 Relay Team of 2
13 Anton Berry Auckland
Group 10 6:40 and 6:49 hours
14 Arran Birchenough Auckland New Zealand Group 2 5:40 and 5:49 hours
15 Richard Birks Taupiri New Zealand Group 12 7:00 and 7:29 hours
16 Bill Blackmore Auckland New Zealand Group 4 6:00 and 6:09 hours
17 Graham Blakeley Auckland New Zealand Group 13 7:30 and 9:00 hours
18 Ernest Blom Midhirst New Zealand Group 4 6:00 and 6:09 hours
19 Thomas Boeschenstein Wellington New Zealand Group 2 5:40 and 5:49 hours
20 Hamish Bolland Auckland New Zealand Group 2 5:40 and 5:49 hours
21 Alastair Borwick Auckland New Zealand Group 3 5:50 and 5:59 hours
22 Craig Brant Auckland New Zealand Group 13 7:30 and 9:00 hours
23 Vanessa Bridge Lang's Beach, Northland New Zealand Group 13 7:30 and 9:00 hours
24 Stephen Brown Auckland New Zealand Group 4 6:00 and 6:09 hours
25 Philip Browne Tauranga New Zealand Group 3 5:50 and 5:59 hours
26 James Buchanan Ashhurst New Zealand Group 3 5:50 and 5:59 hours
27 Nick Buddicom Auckland
Group 10 6:40 and 6:49 hours
28 Tom Burgess Auckland New Zealand Group 3 5:50 and 5:59 hours
29 Craig Burke Manukau City New Zealand Group 1 Under 5:40 hours
30 Tessa Burmester Morrinsville New Zealand Group 2 5:40 and 5:49 hours
31 Craig Burmester Morrinsville New Zealand Group 2 5:40 and 5:49 hours
32 Craig Burrell New Plymouth New Zealand K2 Elite Solo (Mens)
33 Darren Calder Lower Hutt New Zealand Group 5 6:10 to 6:19 hours
34 Paul Cameron Auckland New Zealand Group 8 6:20 and 6:29 hours
35 Andrew Campbell Wellington New Zealand Group 3 5:50 and 5:59 hours
36 Tim Caughley Wellington New Zealand Group 2 5:40 and 5:49 hours
37 Franco Celligoi Auckland New Zealand Group 14 (6.00am start) > 9 hours
38 Georgina Chadwick Wellington New Zealand Group 5 6:10 to 6:19 hours
39 Konrad Chee Wellington New Zealand Group 4 6:00 and 6:09 hours
40 Janet Chilton Greytown New Zealand Group 12 7:00 and 7:29 hours
41 Shane Chubb Auckland New Zealand Group 11 6:50 and 6:59 hours
42 Aidan Collins Auckland New Zealand Group 10 6:40 and 6:49 hours
43 Bevan Collins Kerikeri New Zealand Group 2 5:40 and 5:49 hours
44 geoff cooke Auckland New Zealand Group 10 6:40 and 6:49 hours
45 Jack Cooper cambridge New Zealand Group 5 6:10 to 6:19 hours
46 Simon Corbett Cambridge New Zealand Group 5 6:10 to 6:19 hours
47 Glen Cornelius Auckland New Zealand Group 5 6:10 to 6:19 hours
48 Martin Crundwell Lower Hutt New Zealand Group 8 6:20 and 6:29 hours
49 Tim Curry Bondi Beach Australia Group 1 Under 5:40 hours
50 Ben Dalton Auckland New Zealand Group 7 6:20 and 6:29 hours
51 Alex Daniels Auckland New Zealand Group 11 6:50 and 6:59 hours
52 Ben Davies Auckland
Group 10 6:40 and 6:49 hours
53 Aaron Davis Auckland New Zealand Group 10 6:40 and 6:49 hours
54 Jason Davis Whangamata New Zealand Group 12 7:00 and 7:29 hours
55 Michael Detera BERHAMPORE New Zealand Group 14 (6.00am start) > 9 hours
56 Greg Dick Tauranga New Zealand Group 1 Under 5:40 hours
57 Sam Dickie Auckland New Zealand Group 1 Under 5:40 hours
58 Stuart Doidge Palmerston North New Zealand Group 10 6:40 and 6:49 hours
59 Tim Doidge Palmerston North New Zealand Group 9 6:30 and 6:39 hours
60 Jo Donaldson Taupo New Zealand Group 10 6:40 and 6:49 hours
61 Crunchie Donaldson Taupo New Zealand Group 10 6:40 and 6:49 hours
62 Nikica Drinkovic Auckland New Zealand Group 6 6:10 to 6:19 hours
63 Marinus Du Preez Cambridge New Zealand Group 13 7:30 and 9:00 hours
64 Andrew Eales Wellington New Zealand Group 6 6:10 to 6:19 hours
65 Chris East Wellington New Zealand Group 3 5:50 and 5:59 hours
66 Phil Eaton Auckland New Zealand Group 10 6:40 and 6:49 hours
67 Bruce Edgar Waikanae New Zealand Group 9 6:30 and 6:39 hours
68 Lawrence Edser Tauranga New Zealand Group 10 6:40 and 6:49 hours
69 Hermanus Engelbrecht Auckland New Zealand Group 2 5:40 and 5:49 hours
70 Oliver Ferry Wellington New Zealand Group 1 Under 5:40 hours
71 Preston Fini Drury New Zealand Group 2 5:40 and 5:49 hours
72 Kieran Fitzgerald Temuka New Zealand Group 7 6:20 and 6:29 hours
73 Aubrey Flanagan Lower Hutt New Zealand Group 9 6:30 and 6:39 hours
74 Quentin Fogarty Auckland New Zealand Group 2 5:40 and 5:49 hours
75 Giles Foley Wellington New Zealand Group 3 5:50 and 5:59 hours
76 Patrick Fontein Auckland New Zealand Group 5 6:10 to 6:19 hours
77 Brendon Fowler Pembroke New Zealand Group 2 5:40 and 5:49 hours
78 Leo Francis Auckland New Zealand Group 11 6:50 and 6:59 hours
79 Tim Fulton Wellington New Zealand Group 10 6:40 and 6:49 hours
80 Marc Gascoigne Cambridge New Zealand Group 5 6:10 to 6:19 hours
81 Paul Gilkison Auckland New Zealand Group 2 5:40 and 5:49 hours
82 Jonte Goldwater Auckland New Zealand Group 1 Under 5:40 hours
83 Rodney Grant Thames New Zealand Group 1 Under 5:40 hours
84 Darryl Gray Lower Hutt New Zealand Group 3 5:50 and 5:59 hours
85 Jonathan Gray Tauranga New Zealand Group 5 6:10 to 6:19 hours
86 John Grimwood Wellington New Zealand Group 2 5:40 and 5:49 hours
87 Patrick Guerrero BERHAMPORE New Zealand Group 14 (6.00am start) > 9 hours
88 Peter Handcock Palmerston North New Zealand Group 3 5:50 and 5:59 hours
89 Milton Harray Coromandel New Zealand Group 13 7:30 and 9:00 hours
90 Alex Heaney Cambridge New Zealand K2 Elite Solo (Mens)
91 Aaron Hodgson Auckland New Zealand Group 1 Under 5:40 hours
92 Roy Hughes Rongotea New Zealand Group 10 6:40 and 6:49 hours
93 Kent Hutchins Hastings New Zealand Group 2 5:40 and 5:49 hours
94 Geoff Ireland Auckland New Zealand Group 3 5:50 and 5:59 hours
95 Richard  Isaacs Palmerston North New Zealand Group 11 6:50 and 6:59 hours
96 Mike Isaacs Palmerston North New Zealand Group 4 6:00 and 6:09 hours
97 Rachel Kan Moreton United Kingdom Group 13 7:30 and 9:00 hours
98 Sam Keats Auckland New Zealand Group 12 7:00 and 7:29 hours
99 Nick Kyle Wellington New Zealand Group 5 6:10 to 6:19 hours
100 Bernhard Lamprecht Auckland New Zealand Group 9 6:30 and 6:39 hours
101 Jong Laranang BERHAMPORE New Zealand Group 14 (6.00am start) > 9 hours
102 Andrew Larkin Auckland New Zealand Group 4 6:00 and 6:09 hours
103 David Laurenson Wellington New Zealand Group 5 6:10 to 6:19 hours
104 Oliver Layug BERHAMPORE New Zealand Group 5 6:10 to 6:19 hours
105 John Leonard Auckland New Zealand Group 11 6:50 and 6:59 hours
106 Jonathon Lintott Christchurch New Zealand Group 2 5:40 and 5:49 hours
107 Mark Longstaff Cambridge New Zealand Group 7 6:20 and 6:29 hours
108 Bob Longstaff Tamahere New Zealand Group 7 6:20 and 6:29 hours
109 Nick Lowe Napier New Zealand Group 7 6:20 and 6:29 hours
110 Bryce Lyall Auckland New Zealand Group 7 6:20 and 6:29 hours
111 Peter Lynch Wellington New Zealand Group 6 6:10 to 6:19 hours
112 Paul Mackenzie Auckland New Zealand Group 10 6:40 and 6:49 hours
113 Kirsty McCallum Hawkes Bay New Zealand Group 1 Under 5:40 hours
114 Steve Mccracken Auckland New Zealand Group 6 6:10 to 6:19 hours
115 Donal McGoldrick Auckland New Zealand Group 2 5:40 and 5:49 hours
116 Noel Mckay Hamilton New Zealand Group 14 (6.00am start) > 9 hours
117 Megan Mcpherson Auckland New Zealand Group 13 7:30 and 9:00 hours
118 Tadeas Mejdr Auckland New Zealand Group 1 Under 5:40 hours
119 Justin Miller Hamilton New Zealand Group 10 6:40 and 6:49 hours
120 Alex Mino BERHAMPORE New Zealand Group 14 (6.00am start) > 9 hours
121 Malcolm Morris Miramar New Zealand Group 12 7:00 and 7:29 hours
122 Chris Mulliner Wellington New Zealand Group 3 5:50 and 5:59 hours
123 Pete Murray Whanganui New Zealand Group 1 Under 5:40 hours
124 Sean Murray Auckland New Zealand Group 12 7:00 and 7:29 hours
125 Antony Nalder Wellington New Zealand Group 1 Under 5:40 hours
126 John Nelson Auckland New Zealand Group 13 7:30 and 9:00 hours
127 Jonathan Nelson Timaru New Zealand Group 14 (6.00am start) > 9 hours
128 Steve Newlove Tauranga New Zealand Group 2 5:40 and 5:49 hours
129 Geof Nightingale Auckland New Zealand Group 6 6:10 to 6:19 hours
130 Kevin O'Brien Hahei New Zealand Group 10 6:40 and 6:49 hours
131 Sharleen Oxenham Cambridge  New Zealand Group 11 6:50 and 6:59 hours
132 Brynley Paul Pearce Dunedin New Zealand Group 11 6:50 and 6:59 hours
133 Gilles Rabaud Auckland New Zealand Group 11 6:50 and 6:59 hours
134 Tony Race Auckland New Zealand Group 7 6:20 and 6:29 hours
135 Robert Read Auckland New Zealand Group 7 6:20 and 6:29 hours
136 Tim Renner Lower Hutt New Zealand Group 2 5:40 and 5:49 hours
137 Careza Reyes BERHAMPORE New Zealand Group 5 6:10 to 6:19 hours
138 Warren Rhynd Auckland New Zealand Group 3 5:50 and 5:59 hours
139 Carl Rolfe-Vyson Auckland New Zealand Group 7 6:20 and 6:29 hours
140 Darren Rowe Auckland New Zealand Group 4 6:00 and 6:09 hours
141 Caleb Russell Waiuku New Zealand Group 1 Under 5:40 hours
142 Kevin Scott Whangarei New Zealand Group 8 6:20 and 6:29 hours
143 Ger Sheehan Cambridge New Zealand Group 9 6:30 and 6:39 hours
144 Paul Slabber Auckland New Zealand Group 10 6:40 and 6:49 hours
145 Andy Smith Auckland New Zealand Group 2 5:40 and 5:49 hours
146 Gary Smith Auckland New Zealand
147 Neil Spanhake Whakatane New Zealand Group 13 7:30 and 9:00 hours
148 Julia Spark Ohoka New Zealand Group 10 6:40 and 6:49 hours
149 Nicola Sproule Auckland New Zealand Group 10 6:40 and 6:49 hours
150 Aaron Stagg Wellington New Zealand Group 2 5:40 and 5:49 hours
151 Gerrit Steenkamp Cambridge New Zealand Group 5 6:10 to 6:19 hours
152 Craig Stevens Auckland New Zealand Group 2 5:40 and 5:49 hours
153 George Steyn Auckland New Zealand Group 7 6:20 and 6:29 hours
154 Tom Stoffer Auckland New Zealand Group 1 Under 5:40 hours
155 Charlie Studd Cambridge New Zealand Group 1 Under 5:40 hours
156 Renando Sy BERHAMPORE New Zealand Group 14 (6.00am start) > 9 hours
157 Russell Tamepo Auckland New Zealand Group 7 6:20 and 6:29 hours
158 Blair Taylor Cambridge New Zealand K2 Elite Solo (Mens)
159 Mark Thomson Hikuai New Zealand Group 2 5:40 and 5:49 hours
160 David Timms Te Puke New Zealand Group 1 Under 5:40 hours
161 Mat Tolhurst Auckland
Group 10 6:40 and 6:49 hours
162 Glomer Torino BERHAMPORE New Zealand Group 14 (6.00am start) > 9 hours
163 Andrew Turley Auckland New Zealand Group 11 6:50 and 6:59 hours
164 Harry Turner Auckland New Zealand Group 7 6:20 and 6:29 hours
165 Kevin Walker Auckland New Zealand Group 12 7:00 and 7:29 hours
166 Stephen Wanden Inglewood New Zealand K2 Relay Team of 2
167 Kevin Wanden Taupo New Zealand K2 Relay Team of 2
168 Jason Waterhouse RD1 Queenstown New Zealand Group 3 5:50 and 5:59 hours
169 Tim Weaver Auckland New Zealand Group 4 6:00 and 6:09 hours
170 Tim Webber Auckland New Zealand Group 1 Under 5:40 hours
171 Hallam Webber Cambridge New Zealand Group 10 6:40 and 6:49 hours
172 Ashley Webster Auckland New Zealand Group 14 (6.00am start) > 9 hours
173 Andrew Westgarth Auckland New Zealand Group 3 5:50 and 5:59 hours
174 Paul White Auckland New Zealand Group 12 7:00 and 7:29 hours
175 Michael White Thames New Zealand Group 7 6:20 and 6:29 hours
176 Noel Whyte Sydney Australia Group 12 7:00 and 7:29 hours
177 Adam Willington Blenheim New Zealand Group 4 6:00 and 6:09 hours
178 Alison Wilson Tauranga New Zealand Group 2 5:40 and 5:49 hours
179 Esko Wiltshire Wellington New Zealand Group 4 6:00 and 6:09 hours
180 Neil Wood Lower Hutt New Zealand Group 9 6:30 and 6:39 hours
181 Mike Woodd Cambridge New Zealand Group 2 5:40 and 5:49 hours
182 Drew Woods Auckland New Zealand Group 1 Under 5:40 hours
183 Ed Wright Raglan New Zealand Group 6 6:10 to 6:19 hours
184 Stephen Yeats Carterton New Zealand Group 3 5:50 and 5:59 hours
185 Steve York One Tree Point New Zealand Group 13 7:30 and 9:00 hours
186 Ennis Young Auckland New Zealand Group 10 6:40 and 6:49 hours
187 Adam  Young Wellington New Zealand Group 4 6:00 and 6:09 hours

TINELI K1 ENTRIES - 2021 - ENTRIES TO 5TH JANUARY 2021

1 Joseph Aoina Whangarei New Zealand Group 2 3:00 and 3:09
2 Dawn Bamford Kerikeri New Zealand Group 8 4:00 and 4:15
3 Kathy Barker Wellington New Zealand Group 6 3:40 and 3:49
4 Julie Bedggood Auckland New Zealand Group 6 3:40 and 3:49
5 Steven Bunn Auckland New Zealand Group 5 3:30 and 3:39
6 Eileen Burns Upper Hutt New Zealand Group 9 Over 4.15
7 Evan Clinning Auckland New Zealand Group 1 Under 3 hours
8 Paul  Doelman Morrinsville New Zealand Group 3 3:10 and 3:19
9 Jith Dr Auckland New Zealand Group 9 Over 4.15
10 Hamish Draper Auckland New Zealand Group 5 3:30 and 3:39
11 Patrick Flanagan Whitianga 3510 New Zealand Group 1 Under 3 hours
12 Miles Flower Auckland New Zealand Group 5 3:30 and 3:39
13 Catherine Foljambe Auckland New Zealand Group 9 Over 4.15
14 Justin Gower Hamilton New Zealand Group 2 3:00 and 3:09
15 Kerry Groome Kerikeri New Zealand Group 8 4:00 and 4:15
16 Karen Harris Kerikeri New Zealand Group 8 4:00 and 4:15
17 Euan Henderson Wellington New Zealand Group 4 3:20 and 3:29
18 Marc Hirner Whangarei New Zealand Group 7 3:50 and 3:59
19 Shaun Houlahan Auckland New Zealand Group 8 4:00 and 4:15
20 Katie Isaacs Palmerston North New Zealand Group 7 3:50 and 3:59
21 Liv Jackson Lake Okareka New Zealand Group 6 3:40 and 3:49
22 Sarah Joyce Auckland New Zealand Group 9 Over 4.15
23 Tracey Livingstone Auckland New Zealand
24 Carew Meyer Hastings New Zealand Group 8 4:00 and 4:15
25 Luke Pittar Auckland New Zealand Group 4 3:20 and 3:29
26 Graham Purvis Auckland New Zealand Group 5 3:30 and 3:39
27 Angus Robertson Auckland New Zealand Group 4 3:20 and 3:29
28 David Savidan AUCKLAND New Zealand Group 6 3:40 and 3:49
29 Diana Simpson Auckland New Zealand
30 Barry Smith Taupo New Zealand Group 6 3:40 and 3:49
31 Dax Strydom Remuera New Zealand Group 6 3:40 and 3:49
32 Dave Sudfeldt Lower Hutt New Zealand Group 4 3:20 and 3:29
33 Andrew Sudfeldt Cambridge New Zealand Group 4 3:20 and 3:29
34 Peter Swan Tauranga New Zealand Group 7 3:50 and 3:59
35 Graeme Usher Taupo New Zealand Group 3 3:10 and 3:19
36 Benny Van Der Griend Auckland New Zealand Group 1 Under 3 hours
37 Christine Wardle Auckland New Zealand Group 9 Over 4.15
38 Rob Whitfield Auckland New Zealand Group 2 3:00 and 3:09
39 Aidan Boswell Cambridge New Zealand Group 2 3:00 and 3:09
40 Andrew Crang Auckland New Zealand Group 3 3:10 and 3:19
41 Kellie Ellis Cambridge New Zealand Group 3 3:10 and 3:19
42 Joseph Lambert Christchurch New Zealand Group 3 3:10 and 3:19
43 Cam Mcmurray Auckland New Zealand Group 3 3:10 and 3:19
44 Sandy Riley Hamilton New Zealand Group 3 3:10 and 3:19
45 Glenda Rodger Cambridge New Zealand Group 5 3:30 and 3:39
46 Claire Sherrington Hamilton New Zealand Group 4 3:20 and 3:29

NBC ENTRIES - 2021 - ENTRIES TO 6TH JANUARY 2021

1 Bruce Aitken Auckland New Zealand Group 2 Over 2 hours
2 Clovis Araujo Auckland New Zealand Group 2 Over 2 hours
3 Maragret Briggs RD2 Coromandel New Zealand Group 2 Over 2 hours
4 Nick Bruellman Devonport New Zealand Group 1 Less than 2 hours
5 Andy Corles RD2 Coromandel New Zealand Group 2 Over 2 hours
6 Pip Harry Thames New Zealand Group 2 Over 2 hours
7 Filipe Peixoto Auckland New Zealand Group 2 Over 2 hours
8 Mel Tolhurst Auckland

9 Brendon Wilkinson Thames New Zealand Group 2 Over 2 hours
10 Richard Wright Auckland New Zealand Group 1 Less than 2 hours
11 Wayne Annan Auckland New Zealand
12 Pauline Mills Auckland New Zealand